Přidej se k nám

Na Dobrovicku od soboty s jedinou jízdenkou a levněji

Dobrovicko se připojuje ke společné středočeské a pražské dopravě

Od soboty bude možné na Dobrovicku jezdit autobusy i vlaky na jednu jízdenku. Ta bude platit i v pražské MHD. Autobusová doprava v celé oblasti jižně až jihovýchodně od Mladé Boleslavi směrem na Lysou nad Labem a Nymburk se stává součástí systému Pražské integrované dopravy (PID). Díky tarifu PID cestující výrazně ušetří především při pravidelném dojíždění. Můžou zároveň pohodlně přestupovat mezi příměstskými autobusy jednotlivých dopravců, nebo mezi autobusy a vlaky.

„Rozšíření integrace znamená podstatně komfortnější cestování. Obyvatelé měst a obcí na Dobrovicku budou moci po celém regionu, ale i po hlavním městě jezdit na jedinou jízdenku. Nebudou si tedy muset například kupovat ani lístek na tramvaj nebo na metro. Další výhodou je levnější jízdné,“ vysvětlil výkonný ředitel autobusového dopravce OAD Kolín Ing. Martin Pípal. Na nových autobusových linkách bude nově platit pásmový a časový tarif Pražské integrované dopravy. Cestující budou moci využívat přestupních jízdenek i výhodných časových kupónů, a to i v elektronické podobě. Navíc si je můžou pořídit i přes mobilní aplikaci PID Lítačka.

V souvislosti s integrací veřejné dopravy na Dobrovicku dochází k dílčím úpravám jízdních řádů. Některé spoje se ruší a nahrazují je jiné. Mezi Dobrovicemi a Mladou Boleslaví přibydou čtyři nové linky PID (416, 417, 418 a 463). Pět dosavadních linek PID bude změněno (432, 442, 499, 674 a 676), některé dosavadní linky mimo systém PID budou zrušeny a dvě stávající linky mimo systém PID budou upraveny.

Například na Nymbursku bude linka 499 nově vedena z Loučeně místo do Seletic směrem na Mladou Boleslav přes obce Chudíř, Jabkenice, Pěčice, Semčice, Ctiměřice a Kolomuty. Do Seletic bude prodloužena linka 676. Linka 674 bude nově prodloužena z Křince do Rožďalovic, kde v tomto úseku nahradí dosavadní linku SID H12. Spojení Mladá Boleslav – Lysá nad Labem budou nově zajišťovat dvě linky PID 432 (přes Milovice a Vlkavu) a PID 442, která je prodloužena z Benátek nad Jizerou přes Dražice, Brodce a Strašnov do Mladé Boleslavi.

Pro většinu obcí zůstává zachováno přímé spojení na směny do mladoboleslavské automobilky. Úpravy jízdních řádů zároveň usnadní přestupy mezi jednotlivými autobusy, ale i mezi autobusy a vlaky.

Změny se dotknou celkem 37 měst a obcí v regionu Dobrovicko. Integrace veřejné dopravy se týká těchto obcí: Benátky nad Jizerou, Bobnice, Brodce, Ctiměřice, Dobrovice, Charvatce, Chudíř, Jabkenice, Jíkev, Jiřice, Kolomuty, Kosořice, Košík, Krchleby, Ledce, Loučeň, Luštěnice, Lysá nad Labem, Mcely, Mladá Boleslav, Němčice, Nepřevázka, Nymburk, Plazy, Prodašice, Rabakov, Rožďalovice, Řepov, Seletice, Semčice, Smilovice, Strašnov, Ujkovice, Vinařice, Vlkava, Všechlapy, Žerčice.