Přidej se k nám

OAD Kolín zavádí další preventivní opatření

Do autobusů nenastupovat předními dveřmi, jízdné se neplatí.

Okresní autobusová doprava Kolín (OAD Kolín), která zajišťuje městskou autobusovou dopravu v Kolíně, zavádí po dohodě s vedením města Kolína další preventivní opatření s cílem minimalizovat riziko šíření nákazy virem COVID -19. S okamžitou platností se přestává v kolínské MHD nastupovat do autobusů předními dveřmi. Znamená to rovněž, že se v autobusech kolínské MHD nyní neplatí jízdné.

Vedle toho se od zítřka zavírá kontaktní centrum a informační kancelář OAD Kolín na autobusovém nádraží na adrese Pod Hroby 927.

Po dohodě se starostou Kolína Mgr. Michaelem Kašparem jsme neprodleně rozhodli o dalších omezeních, jejichž cílem je minimalizovat riziko nákazy koronavirem, abychom zajistili maximální bezpečnost cestujících, ale i našich řidičů,“ sdělil výkonný ředitel OAD Kolín Ing. Martin Pípal.

V průběhu dnešního dne zasedala i Bezpečnostní rada Středočeského kraje, která rozhodla o zavedení stejného opatření i na příměstských linkách v celém kraji. Zákaz nástupu do autobusů předními dveřmi tedy bude platit po celém kraji.

Již v závěru minulého týdne OAD Kolín pořídila několik speciálních přístrojů pro tzv. ozonové čištění autobusů, které dokáže zcela zlikvidovat viry i bakterie prostřednictvím aktivního kyslíku. Kromě speciálního ozonového čištění autobusů zavedla již v uplynulých dnech a týdnech OAD Kolín řadu dalších preventivních hygienických opatření v souvislosti s hrozbou nákazy koronavirem. Autobusy prochází každý den důkladnou očitou. Nejprve přes myčku, následuje mechanické čištění spolu s dezinfekcí. V těchto dnech se interiéry všech autobusů myjí častěji, a ještě důkladněji než dosud. Zároveň se nyní používá koncentrovaný roztok pro účinnou dezinfekci.