Přidej se k nám

Blíží se změny v kolínské MHD

Stávající čipové karty přestanou platit, cestující si je musí vyměnit za nové

Od února převezme provoz kolínské MHD nový dopravce Okresní autobusová doprava Kolín (OAD Kolín). Kromě řady příjemných změn, na které se mohou cestující těšit a mezi které patří kompletní obnova celého vozového parku za zbrusu nové moderní a komfortní plně vybavené autobusy Mercedes-Benz a dva midibusy ISUZU, přináší změna provozovatele MHD i některé praktické problémy. Jedním z nich je konec platnosti stávajících čipových karet Arriva.

V nových autobusech, které vyjedou do kolínských ulic s příchodem února, půjde jízdné platit několika různými způsoby. Cestující budou moci jednotlivé jízdné platit v hotovosti nebo svými běžnými bezkontaktními bankovními kartami. Při pravidelném využívání hromadné dopravy se vyplatí zvýhodněné měsíční nebo čtvrtletní časové jízdné, které lze nahrát na běžné platební a bankovní karty nebo na Kolínskou chytrou klíčenku. Vedle toho bude OAD Kolín vydávat bezkontaktní čipové karty pro cestující, kteří nebudou chtít využívat nebo nebudou mít k dispozici své vlastní bankovní karty, na které by si předplacené časové jízdné nabili.

Stávající čipové karty Arriva přestanou platit. Důvodem je nižší bezpečnostní standard karet, OAD Kolín přechází na karty s vyšším bezpečnostním standardem. Stejná situace je u elektronických peněženek na kartách Arriva.

Cestující, kteří nebudou chtít časové kupóny nabít na své vlastní bankovní karty, by měli tedy v průběhu ledna navštívit nově zřízené informační kontaktní centrum OAD Kolín a pořídit si novou čipovou kartu OAD Kolín s vyšším bezpečnostním standardem.

Informační kontaktní centrum OAD Kolín bude sídlit u autobusového nádraží na adrese Pod Hroby 927 a otevřeno bude během první poloviny ledna.

 

E-shop pro prodej a administraci časových kupónů na čipových kartách naleznou cestující na webu www.mhdkolin.cz. Nový web pro kolínskou MHD bude spuštěn rovněž v první polovině ledna 2020. Nový dopravce rovněž doporučuje do konce ledna vyčerpat elektronické peněženky na kartách Arriva. Prodej čtvrtletních kupónů ukončila Arriva 31. října loňského roku, prodej měsíčních kupónů pak 31. prosince, aby platnost obou skončila nejpozději k poslednímu lednu.