Přidej se k nám

Dopis ČSAD Vsetín řidičům TQM

Vážení řidiči, kolegové,

v průběhu měsíce března jsme si vás dovolili oslovit s nabídkou dalšího zaměstnání jako řidičů autobusů na vašich stávajících linkách, kde nyní jezdíte. Někteří z vás naši nabídku přijali a již se stali našimi kolegy a součástí našeho týmu. Někteří nepřijali a za nic světě pro jiného zaměstnavatele jezdit nechtějí, jejich rozhodnutí respektujeme a nenutíme je. Někteří z vás ale stále váhají a rozmýšlejí se. Vám, kteří stále váháte a rozhodujete se, je především určen tento otevřený dopis,kterým chceme reagovat na aktuální události.V poslední době se k vám dostávají různým způsobem různé informace od různých lidí, kteří mají různé cíle.

Považujeme za důležité několik věcí vysvětlit a uvést na pravou míru. Především naše nabídka stále platí. Rádi mezi sebou uvítáme zkušené pracovité řidiče, kteří své linky dobře znají a chtěli by na nich jezdit i nadále. Protože opravdu dobrých, zkušených a poctivých dopraváků srdcařů je málo. Navíc stárneme a ubýváme, mladí kluci už tolik naši náročnou a zodpovědnou práci nechtějí dělat, přestože výjimky se mezi nimi najdou. Nejen že opravdu dobré profesionály mezi sebou uvítáme, ale dokážeme je také ocenit, rádi je velmi dobře odměníme. Dokonce si myslíme, že o něco lépe, než jsou oceněni nyní. Ale to už posuďte sami a nabídky si sami srovnejte.

Někdo se vám stále intenzivněji snaží namluvit, že jediným možným autobusovým dopravcem na Opavsku je TQM a že TQM bude jezdit na Opavsku i nadále. Bohužel, TQM v soutěži Moravskoslezského kraje nezvítězila, skončila ani ne na druhém, ale dokonce až na třetím místě. Nechceme s nikým bojovat a už vůbec ne neférově. Ale ve výběrovém řízení jsme zvítězili my, tedy budeme autobusovou dopravu na Opavsku provozovat my. Se vší úctou a s veškerou pokorou. Ale tak to prostě je. Leckdo straší (a dělo se to již v průběhu soutěží, které kraj vyhlásil), že ČSAD Vsetín nedokáže službu zajistit a že provoz na Opavsku buď vůbec nerozjede, nebo ho nedokáže udržet. Již od samého vyhlášení soutěže jsme pod enormním tlakem. Zprvu se jednalo o negativní mediální kampaň s cílem zvrátit výsledek soutěže a snížit důvěryhodnost ČSAD Vsetín jako nově vybraného dopravce v očích veřejnosti a samozřejmě i v očích vašich.

Nyní se tento tlak přesunul a soustředí se především na vás, na řidiče, kteří mají nejlepší předpoklady pokračovat ve své práci nadále pod hlavičkou nového dopravce ČSAD Vsetín a stát se součástí našeho týmu. Cíleně jste neustále masírováni a používají se přitom naprosto iracionální argumenty a hry na city, vytváří se zdání nějakého „boje“ mezi dvěma nepřátelskými skupinami. Dokonce zaznamenáváme velké tlaky a úsilí, které je směrováno do maření naší snahy při přípravě potřebného zázemí pro provoz autobusové dopravy na Opavsku. Nic z toho se zcela jistě neděje náhodou. Záměrně proto v tuto chvíli nejsme konkrétní v jednotlivostech o konkrétních lokalitách. Rozhodně s nikým nechceme bojovat, nebudeme se uchylovat k podpásovým a nedůstojným útokůma pomluvám, nejsme nepřátelští, jenom jsme si dovolili zvítězit v soutěži. Dokázali jsme nabídnout nejlepší podmínky, což se samozřejmě někomu nelíbí. Chceme dobře odvést práci a zajistit kvalitní dopravní službu pro cestující veřejnost. A svým závazkům dostojíme. I kdyby to pro nás mělo představovat vyšší náklady. Tímto si vás tedy dovolujeme ubezpečit, že ČSAD Vsetín provoz na Opavsku zahájí. Je férové přiznat, že nás to stojí hodně úsilí a námahy (už jen kvůli komplikacím, které nám zde někdo úmyslně vytváří a připravuje) a že příprava není nikterak jednoduchá. Ale dostojíme všemu, co jsme slíbili. Tak jako jsme to dokázali ve všech jiných krajích a regionech, kde jsme kdy zvítězili v soutěžích a kde nyní velmi kvalitně zabezpečujeme autobusovou dopravní obslužnost.

Položme si řečnickou otázku: Proč by to mělo být jiné v Opavském regionu? ČSAD Vsetín je tradičním a silným dopravcem. Jsme součástí dopravní skupiny Z-Group a.s. která je se svými 1400 autobusy a 1700 řidiči jedním z nejvýznamnějších tuzemských dopravců. Každým rokem přepraví zhruba 50 milionů cestujících. Úspěšně působí v několika krajích po celé republice. Jednotlivé dopravní společnosti, kterých je nyní celkem devět, zajišťují příměstskou a meziměstskou autobusovou dopravu, městskou hromadnou dopravu v několika městech a vnitrostátní i mezinárodní zájezdovou dopravu. Z-Group a.s. je jedním z velkých zaměstnavatelů, společnostipatřící do holdingu zaměstnávají téměř 5 tisíc lidí, z toho dvě tisícovky zaměstnanců pracujív autobusové dopravě.

Díky zázemí silné dopravní skupiny si mohou v případě potřeby jednotlivé dopravní společnosti vzájemně vypomoci, a to samozřejmě i personálně. Zaměstnáváme opravdu mnoho řidičů v několika různých regionech. Zeptejte se jich sami, jestli a jak jsou u nás spokojeni a jak funguje náš tým a celý provoz kdekoliv, kde jezdíme. Za zmínku stojí, že přes to všechno, co se nyní na Opavsku děje, my zůstaneme nadále féroví a poctiví a nebudeme stejnou ani podobnou mincí oplácet a uchylovat se k podobným ubohostem v našem domovském Zlínském kraji, kde zase naopak TQM uspěla v některých částech kraje, kde ČSAD Vsetín neuspěla. Jak již bylo řečeno, naše nabídka práce stále trvá, stále vám nabízíme další zaměstnání na vašich linkách, které nyní jezdíte. Jediné, co by se pro vás změnilo, jsou mzdové podmínky, které nabízíme o něco lepší (možná i proto, že chceme o něco méně vydělat a o něco více se podělit o výdělek za dobře odvedenou práci se svými klíčovými zaměstnanci, se svým týmem řidičů). Navíc naše smlouva s Moravskoslezským krajem zaručuje pravidelnou valorizaci mezd do budoucna, tedy je zaručen průběžný pravidelný růst výdělku.

Zdvořile vás žádáme, posuďte sami a rozhodněte se dle svého nejlepšího svědomí. Nikoho k ničemu nenutíme, na nikoho netlačíme, ale na desinformační kampaň plnou lží a pomluv reagovat musíme, protože jinak by vás mohlo logicky napadnout, že „kdo mlčí souhlasí“. Rádi vás přivítáme do svého týmu srdcařů za volantem a rádi vás za vaši náročnou a zodpovědnou práci dobře odměníme.

Kdo o to nestojí, tomu popřejeme bez zášti zcela upřímně mnoho štěstíněkde jinde na jiných linkách u jiného zaměstnavatele. Dovolte na závěr stručný přehled toho, co nabízíme:

• náborový příspěvek ve výši 33.000 Kč

• min. měsíční mzda 32.000 Kč a více

• každoroční valorizace mezd

• odměňování a další výhody vyplývající z naší nadstandardní kolektivní smlouvy (35% příplatek zapráci přesčas, 30% za práci v SO+NE, 10% za práci v noci, 10% za ztížené pracovní prostředí,osobní hodinový příplatek do výše 10% z tarifní mzdy, prémie, čekání mezi spoji, příspěvek nadopravu, odměny za jízdu bez nehod, odměny při pracovních a životních výročích, příspěvek napenzijní připojištění ve výši 500 Kč, příspěvek na životní pojištění ve výši 500 Kč, příspěvek za nocování mimo bydliště)

• týden dovolené navíc

• příspěvek na týdenní lázeňský pobyt pro zaměstnance a rodinného příslušníka v Lázních Darkov

• nové autobusy možnost

•uzavření pracovní smlouvy již nyní, s nástupem od 1. 6. 2019 (kontakt 571 498 200)

• pracovní smlouvu na dobu neurčitou, v případě zájmu i bez zkušební doby

ČSAD Vsetín a.s.